top of page

İnternet Bağımlılığı Terapisi

İnternet bağımlılığı içinde birçok alt türü barındıran genel bir davranışsal bağımlılıktır. Kısaca tanımlanacak olursa internet bağımlılığı; kişinin gündelik hayatını olumsuz yönde etkileyecek şekilde fazla sürede internete bağlanabilen araçlarla meşgul olarak geçirmesi, bırakmak ve ayrılmak istediğinde kendini gergin, öfkeli ve mutsuz hissetmesi, bırakma deneyimlerinde başarısız olması durumu olarak açıklanabilir.

İnternet bağımlılığından kurtulmak için öncelikle internet bağımlılığının hangi alt türünde bir bağımlılık davranışı geliştiği belirlenmeli.

Genel olarak belirtecek olursak internet bağımlılığı;

Dijital oyun bağımlılığı,

Akıllı telefon bağımlılığı,

Sosyal medya bağımlılığı,

Teknoloji bağımlılığı,

Sanal kumar bağımlılığı,

Sanal alışveriş bağımlılığı gibi bir dizi davranışsal bağımlılığı kapsar. 

Bu terapi programında; internet bağımlığı tedavisi planlanırken, önce kişinin bireysel hikayesi, altta yatan duygusal ve psikolojik ihtiyaçları göz önünde bulundurulur. 

İlgili alt davranışsal bağımlılığa göre bir terapi protokolü yürütülür.

Kabile Psikoloji Enstitüsünde internet bağımlılığı ve alt türlerine yönelik deneyimli psikolog ve psikolojik danışmanlar destek vermektedir.

İnternet bağımlılığı konusunda bireysel terapi hizmetini İzmir ofisimizde yüz yüze veya Türkiye nin her yerinden online olarak alabilirsiniz.

İnternet Bağımlılığından Kurtul, Özgür Ol.

İnternet bağımlılığı terapi programı 8 seans süren yapılandırılmış bir süreçtir.

bottom of page
google-site-verification=-2RzKIjlO4vUHzrJ3xBDW8Ft3LXVlDC2FtQ-pZqvhWc