top of page

En Etkili ve En Kolay Sigara Bırakma Yöntemi Hangisi?

Sigara tiryakileri her sigara bırakmayı istediklerinde, en etkili sigara bırakma yöntemi, en kolay sigara bırakma yolu gibi soruların cevaplarını arıyorlar.


En İyi Yöntem, Sana En iyi Gelendir.

Bazıları nikotin bantları ve sakızlarıyla sigarayı bırakmayı denerler, bazıları cihazlarla, bazıları seminerlere katılır, bazıları kendi istekleri ile sigarayı bırakırlar. Ama her sigara bağımlısının bildiği bir şey vardır; o da sigara içmek psikolojik bir bağımlılıktır. Sigaraya yüklenen anlamlar, eşleştirilen duygular ayrılmadıkça, yani kafada bitirilmedikçe bırakmak her zaman zorlayıcı ve imkansız görünür. Psikoterapi ile sigara bırakma yöntemi bu zorluk yaratan düşüncelerden kurtularak kolay ve etkili bir şekilde sigara içme davranışını durdurmanızı sağlar.


Bırakıyorum, Ama Geri Başlıyorum! Hem içmek istiyorum, hem bırakmak istiyorum

Eğer neden içtiğimizi, yani içme davranışının altında yatan psikolojik ve duygusal nedenleri bilmiyorsak bu iki duygu arasında inanılmaz bir çelişki yaşar ve gel git ler yaşarız. Bu zihinsel çatışmayı durdurmak için, kendimizi iyi tanımalı, içimizde var olan irade gücünü geliştirmeli, sigarayı eşleştiği şeylerden ayırmalı, doz düşürerek ve yerine koyarak sürece başlamalıyız. Yılların verdiği alışkanlıktan kurtulmak için yapabileceğimiz alternatif beceri ve deneyimleri öğrenebilir ve sağlıklı bir hayata adım atabiliriz. Eğer bu yazılanlar sizi anlaşılmış hissettiriyorsa Psikoterapi ile Sigara bırakma konusunda destek alabilirsiniz.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page
google-site-verification=-2RzKIjlO4vUHzrJ3xBDW8Ft3LXVlDC2FtQ-pZqvhWc