top of page

Neden Kilo vermek Bu kadar Zor. En Kolay, En Etkili Kilo Verme, Zayıflama Yöntemi Hangisi?

Fazla kilolarından muzdarip herkesin aradığı bu cevaplar, aslında gerçeklikten uzak ve geçici cevaplardır. Üstümüze düşen sorumlulukları yapıp, bir karar verdiğimizde; Zorlanmadan kilo vermek ve zayıflamak tabi ki mümkün. Önemli olan gerçekçi ve akılcı bir yöntemle ilerlemek. Zorlayıcı ve yasaklayıcı aç bırakan diyetleri uygulamadan, ağır egzersiz programlarına tabi olmadan, yeme isteğini durdurabilir, istediğimiz gıdaları kendi istediğimiz zamanda, kendi istediğimiz porsiyonda tüketebilir ve istediğimiz kiloya ulaşabiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken konu; duygusal yeme, yeme atakları, tıkınırcasına yeme gibi davranışları fark edip durdurabilmektir. Psikoterapi yöntemleri ile zorlanmadan kilo verebilir, zayıflayabilir ve kalıcı olarak sağlıklı bir yeme alışkanlığı kazanabilirsiniz. İzmir de Kabile Psikoloji Enstitüsünde Terapi ile Kilo verme, Zayıflama Programı, yüz yüze veya online olarak, deneyimli Psikologlar tarafından uygulanmaktadır.

Duygusal Yeme Nedir? Diyetsiz Zayıflama ve Kilo verme Mümkün mü?

Duygusal yeme, fiziksel olarak aç olmadığımız halde, kendimizi durduramadığımız yeme atakları olarak tanımlanabilir. Buradaki dikkat etmemiz gereken nokta, kendimizi kaygılı, stresli, üzgün, öfkeli hissettiğimizde bu duygularımızı yeme hazzı ile bastırıp bastırmadığımızdır. Eğer yeme isteğimiz birden geliyorsa, hızlıca ve tadını dahi almadan ayak sütü tüketiyorsak bilin ki duygusal yeme davranışının içindeyiz.


Duygusal Yemenin Nedenleri

  • Geçmiş travmatik yaşantılar

  • Giderilmemiş duygusal ihtiyaçlar

  • Çocuklukta sakınılan gıdalar

  • Psikolojik Sağlamlık algısı

  • İrade zayıflığı algısı

  • Utanç ve Suçluluk Duyguları

Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemleri ile Diyetsiz Zayıflamak ve kilo vermek için İzmir de Kabile Psikoloji Enstitüsünden randevu alabilir veya seanslarınızı online olarak planlayabilirsiniz.
Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentit


bottom of page