Psikoterapi İle Kilo Verme ve Zayıflama

duygusal-yeme-yeme-bozuklukları-kilo verme terapisi-hipnozla kilo verme.jpg

Duygusal, Dürtüsel Yeme ve BDT Terapisi

Duygularını Yemezsen, Kilolarını Verirsin!

Kabile Psikoloji Enstitüsünde; fazla kilolarından ve kontrolsüz yeme ataklarından kurtulmak isteyen danışanlar ile; Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindful Yeme, Motivasyonel Görüşme, Oto hipnoz gibi psikolojik teknik ve yöntemler kullanılarak, duygusal yeme denilen, abur cubur tüketimi, gece yeme atakları, tıkınırcasına yeme davranışı gibi olumsuz yeme alışkanlıkları ortadan kaldırılır. Terapist ve danışanın birlikte uyum içinde çalışması ile; zorlayıcı diyetler ve egzersiz programlarına başvurmadan, kolay, etkili ve kalıcı bir kilo verme ve zayıflama süreci gerçekleştirilir. Psikoterapi ile kilo verme ve zayıflama programı toplam 8 seanstan oluşmaktadır. Seanslar haftada bir 1 saat olarak planlanmaktadır.

Bu terapi sürecini Yeme Bozuklukları, Psikoterapi ile Zayıflama  alanında eğitim almış deneyimli Psikolog ve Psikolojik Danışmanlar yürütür.

Seanslar Yüz yüze Bireysel, Yüz yüze Online veya Yüz yüze Grup Terapisi şeklinde yapılabilir.

Bu Terapi Programı boyunca danışanlar;

-Öncelikle kendilerini ve bedenlerini sevmeyi, kabul etmeyi, kendilerine şefkat göstermeyi öğrenirler.

- Kendi iyilikleri için başladıkları bu sürece motive olurlar. İlk başarısızlıkta kendilerini suçlayıp süreci yarım bırakmamayı, sadece sonuçtan değil, süreçten de keyif almayı, kendilerini değerli ve güçlü görmeyi öğrenirler.

- Yasaklayıcı ve zorlayıcı bir diyete girmezler. Onun yerine istedikleri yiyeceklere kendileri karar verirler, sevdikleri yiyecekleri kendi ayarladıkları uygun miktarlarda özgürce tüketirler.

- Geçici ve ağır bir egzersiz programına tabi olmazlar. Gerçekçi bir beden algısı kazanarak yaşam tarzlarına uygun bir aktivite planlarlar.

-Durduramadıkları Yeme ataklarının altında yatan psikolojik nedenleri fark eder, zorlanmadan oto kontrolü sağlamayı öğrenirler.

- Sağlıklı bir beslenme tarzı için kalıcı olarak motive olurlar.

- Kaygı, Stres, Üzüntü gibi durumlarda duyguları ile uygun baş etmeyi öğrenirler,

- Farkında yeme, porsiyon düzenleme, hayır diyebilme gibi becerileri öğrenirler.

- Öğrendikleri bu Kolay ve etkili kilo verme ve zayıflama programını seanslar bittikten sonra diledikleri kiloya ulaşıncaya kadar devam ettirebilirler.

Kilo Vermek Bir Akıl Oyunudur! Fikrin Değişirse, Bedenin Değişir!

 
google-site-verification=-2RzKIjlO4vUHzrJ3xBDW8Ft3LXVlDC2FtQ-pZqvhWc